Press Release


Warszawianka zaprasza na plansze. Szpadowy Puchar Polski „Warsaw-Cup 2023”.

Sukcesy polskiej szermierki  na Pucharze Świata w Legnano  to dobry znak na starcie cyklu olimpijskiego, gdzie nasze zawodniczki zajęły 2 miejsce drużynowo, a Aleksandra Jarecka (AZS AWF Kraków) zdobyła srebrny medal. Kadra Polski w szpadzie męskiej także stanie do walki o szansę na medale w Paryżu. Ważnym i nieodzownym etapem w walce o punkty i miejsce w reprezentacji jest IV Puchar Polski „Warsaw-Cup 2023”, który zostanie rozegrany 25-26 listopada 2023 na planszach Warszawianki.

Szermierka jest jedną z 5 dyscyplin sportowych rozgrywanych od początku nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, a w klasyfikacji medali zdobytych przez Polskę na Igrzyskach Olimpijskich szermierka jest na 5 miejscu (po lekkiej atletyce, boksie, podnoszeniu ciężarów i zapasach). W tegorocznej edycji Warsaw-Cup na planszach Warszawianki można będzie zobaczyć ponad 200 zawodniczek  i zawodników – w tym Mistrzów Olimpijskich i Mistrzów Świata – zarówno z Polski jak i zagranicy.

ZOBACZ TO NA ŻYWO

Turniej rozpocznie się w sobotę, 25 listopada 2022 r., o godzinie 11:00 i zostanie zainaugurowany pojedynkami kobiet. Następnego dnia na planszy staną mężczyźni, walki których zaczną się o godzinie 11:00. Każdego dnia około godziny 18:00 przewidziane są walki finałowe.  

STREFA KIBICA

Rywalizacja szermiercza jest bardzo zacięta i wiąże się z olbrzymimi emocjami, które często udzielają się kibicom, a nie tylko zawodnikom i trenerom. Na turnieju zobaczycie wszystko to, co niesie prawdziwy sport – wzloty i upadki, radość z wygranej oraz gorycz porażki. Zapraszamy wszystkich widzów, kibiców i pasjonatów szermierki wraz z rodzinami do kibicowania. Wstęp bezpłatny.

TRANSMISJA ON-LINE

Transmisja wszystkich walk odbędzie się przez stronę www.warsaw-cup.com, ale już teraz zachęcamy do wejścia na stronę i ustawienia przypomnienia o transmisji – aby nie przegapić żadnego trafienia.

Let's be in touch

Bądźmy w kontakcie